ELEVI CALIFICAȚI LA ETAPA NAȚIONALĂ A OLIMPIADELOR ȘCOLARE 2021-2022

În luna martie, la nivelul Municipiului București s-au desfășurat etapele pe sectoare ale olimpiadelor școlare aprobate de Ministerul Educației pentru anul școlar 2021-2022.

Elevii Școlii Gimnaziale nr. 79 au participat în număr mare la aceste competiții, obținând rezultate remarcabile prin care onorează comunitatea educațională din care fac parte. Astfel, 14 elevi au primit mențiune, 12 au obținut premiul III, 27 și-au adjudecat premiul secund iar 14 au obținut locul I.

Un număr impresionant de 32 elevi a reușit performanța calificării la etapele naționale ale acestor competiții, confirmând încă o dată excelența cultivată în cadrul școlii noastre.

Îi felicităm pe dragii noștri elevi capabili de performanțe înalte și le urăm succes pe mai departe!

TABEL NOMINAL

cu elevii claselor V-VIII care s-au calificat la etapa naţională a olimpiadelor școlare

An şcolar 2021-2022

Nr.

crt.

Numele şi prenumele

elevului

      Clasa               Olimpiada Disciplina Profesor îndrumător
1. Călin Antonia VI B Olimpiada de Limba şi Literatura Română Lb. română Şerban Anca
2. Ciobotaru Mihai VIII A Olimpiada de Limba Engleză Lb. engleză Vişan Raluca

Marinescu Mirela

3. Matei Iulia VIII B Olimpiada de Limba Franceză Lb. franceză Neguţ Adriana
4. Vasile David-Andrei V H Olimpiada de Matematică Matematică Stanciu Diana
5. Bălan Darius VI B Olimpiada de Matematică Matematică Moldovan Mihaela
6. Călin Antonia VI B Olimpiada de Matematică Matematică Moldovan Mihaela
7. Mititel Horia VI B Olimpiada de Matematică Matematică Moldovan Mihaela
8. Moldovan Mihai VI B Olimpiada de Matematică Matematică Moldovan Mihaela
9. Mitroi Dimitrie VI F Olimpiada de Matematică Matematică Moldovan Mihaela
10. Mitroi Patrick VI F Olimpiada de Matematică Matematică Moldovan Mihaela
11. Opriţoiu Iulia VII D Olimpiada de Matematică Matematică Moldovan Mihaela
12. Stanciu Alesia VII B Olimpiada de Matematică Matematică Chelan Alin
13. Pătrăşcoiu Rareş VIII B Olimpiada de Matematică Matematică Moldovan Mihaela
14. Bălan Darius VI B Olimpiada de Fizică Fizică Panait Constanţa
15. Ilie Dragoş VII F Olimpiada de Fizică Fizică Panait Constanţa
16. Goiţescu Luca VII C Olimpiada de Fizică Fizică Panait Constanţa
17. Şelaru Ştefan VIII B Olimpiada de Chimie Chimie Murguleţ Elena-Liliana
18. Barbu David VIII E Olimpiada de Religie Religie Alupei Mariana
19. Mangeac Ruxandra VII C Olimpiada Sportului Şcolar – Şah Ed. fizică Ştefan Viorica
20. Echipa de volei:

Zisu Sofia

Radu Irina

Bogdan Diana

Cîrstea Ana

Tapai Alexia

Marin Eva

Manole Maia

Resmeriţă Maia

Avădanei Maria

Ştefanov Catrin

 

V E

VI A

VI D

VII A

VII D

VII D

VII D

VIII A

VIII A

VIII C

Olimpiada Sportului Şcolar – Volei Ed. fizică Negrei Adrian
21. Vasile David-Andrei V H Olimpiada de Informatică Informatică Damaschin Ion
22. Purcărea Vlad VI C Olimpiada de Informatică Informatică Damaschin Ion
23. Negoiţă Tudor VIII B Olimpiada de Informatică Informatică Damaschin Ion