Buy Lithium Over Counter Low Dose Naltrexone Online Pharmacy How Can I Order Nexium Cialis Club In New York Cialis Hip Joint Pain

Olimpiade și concursuri

Centralizator olimpiade şi concursuri 2017-2018

Olimpiada/Concurs Etapa Premiul I Premiul II Premiul III Menţiune Total Calificaţi Lot naţional
Olimpiada de Limba şi Literatura Română Sector 2 6 7 13 28
Municipiu 1 2 3 10 16 4
Olimpiada Lectura ca Abilitate de Viaţă Sector 5 11 15 31
Olimpiada de Lingvistică Municipiu 1 5 3 2 11 4
Cultură şi Spiritualitate Municipiu 1 2 1 4 1
Olimpiada de Matematică Sector 2 2 2 4 10
Municipiu 1 2 3
Olimpiada de Limba Franceză Sector 2 8 2 2 14
Municipiu 2 6 3 1 12 1
Olimpiada de Biologie Sector 2 2 4
Municipiu 1 1 2 1
Concursul Naţional de Biologie „George Emil Palade” Municipiu 3 3
Olimpiada de Fizică Sector 5 8 5 4 22
Concursul Naţional de Fizică PHI Naţională 3 5 9 12 29
Concursul Naţional de Matematică „Laurenţiu Panaitopol” Naţională 2 2
Concursul Naţional de Matematică „Lumina Math” Naţională 1 1
Olimpiada de Chimie Sector 4 1 5
Conc. Naţ. de Chimie „Lazăr Edeleanu” Sector 1 4 5
Olimpiada de Ştiinţe Socio-Umane Sector 1 1 1 3
Municipiu 1 1 1
Olimpiada de Tehnologie Sector 1 1 2
Municipiu 1 1 1
Olimpiada de Şah Sector 1 1
Olimpiada de Informatică Sector 1 1 2 2
TOTAL ELEVI CALIFICAŢI ÎN LOTURILE NAŢIONALE 19

Elevi calificati in loturile nationale  

Nr.crt Olimpiada/Concursul Numele şi prenumele elevului Clasa
1. Lingvistică Ivan Dragoş VI E
2. Lingvistică Stoian Alexia VI B
3. Lingvistică Ilie Ana VI B
4. Lingvistică Marin Natalia VIII D
5. Cultură şi Spiritualitate Românească Chiţu-Sinescu Traian VII A
6. Matematică Balaur Francesca V D
7. Matematică Sitaru Alexia VI E
8. Matematică Moldovan Andrei VII D
9. Limba şi Literatura Română Tserennadmid Mishell V B
10. Limba şi Literatura Română Banu Ioana V E
11. Limba şi Literatura Română Căpăţână Alexia V E
12. Limba şi Literatura Română Negrilă Andreea VIII C
13. Informatică Moldovan Andrei VII D
14. Informatică Constantinescu Ciprian VII E
15. Educaţie tehnologică Duduş Andrei VI E
16. Ştiinţe socio-umane Chiţu-Sinescu Traian VII A
17. Ştiinţe socio-umane Petrovan Diana VII A
18. Limba franceză Badea Mara VII B
19. Biologie Radu Raluca VII F

 

Rezultate etapele nationale ale olimpiadelor

  1. Moldovan Andrei, clasa a VII-a D – Premiul a II-lea si Medalie de aur – olimpiada matematica, calificat in lotul largit al Romaniei
  2. Aelenei Alex, clasa a VII-a E – Mentiune si Medalie de argint – olimpiada informatica
  3. Banu Ioana, clasa a V-a E, – Mentiune si Premiu Special – Olimpiada de limba si literatura romana
  4. Badea Mara, clasa a VII-a B         – Mentiune – Olimpiada de limba franceza
  5. Căpățînă Alexia, clasa a V-a E, – Premiu Special – Olimpiada de limba si literatura romana
  6. Sitaru Alexia – Medalie de bronz – Olimpiada de matematica
  7. Constantinescu Ciprian – Medalie de bronz – Olimpiada de informatica